Okres świąteczny obfituje w prezenty również od PWiK! Wczoraj tj. 28 grudnia, zakończyliśmy cykl konkursów realizowanych w prasie, radiu i telewizji w ramach Projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina-etap II”. Przez niemalże trzy tygodnie zbieraliśmy zgłoszenia konkursowe nadsyłane przez mieszkańców Wielkopolski.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie zaprasza mieszkańców Konina i okolic na imprezę mikołajkową. Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia w godzinach 11:00 – 16:00 na terenie Oczyszczalni Ścieków Lewy Brzeg w Ruminie. Dzień Otwarty realizowany jest w ramach Projektu "Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina-etap II".

Wydarzeniem towarzyszącym Dniom Otwartym była konferencja prasowa dotycząca Projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina-etap II”. PWIK odwiedzili samorządowcy z Zastępcą Prezydenta na czele, Panem Sebastianem Łukaszewskim. Konferencję rozpoczął chrzest dwóch specjalistycznych pojazdów, służących do bieżącej konserwacji i czyszczenia kanalizacji. Nowy sprzęt ochrzczono, jak przystało na Przedsiębiorstwo Wodociągów, Dobrą wodą Pewiczanką.

Jaka jest woda każdy wie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że bez niej na ziemi nie byłoby życia. O tym fakcie przekonali się wychowankowie konińskich placówek, których w październiku odwiedzają niecodzienni goście. Przedstawiciele PWIK w ramach Projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina-etap II”, realizują cykl prelekcji skierowanych do uczniów. Informacja na temat wyjątkowych właściwości wody, kierowana jest zarówno do przedszkolaków, jak i starszych – wychowanków szkół podstawowych, gimnazjalnych czy średnich. Wykonawcy opracowali konspekty lekcji dostosowane do odpowiednich grup wiekowych.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Konina. Tegoroczny Dzień Otwarty wypadł wyjątkowo hucznie. W wydarzenie włączone zostały nie tylko lokalne media, ale i gwiazdy współczesnej popkultury. 28 sierpnia PWIK odwiedziło kilkaset osób. Do siedziby można było dojechać korzystając z bezpłatnych, dwóch linii autobusowych, dowożących Koninian z centrum miasta pod same bramy Przedsiębiorstwa.

 

stopka eu

Copyright © PWIK Konin Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA