Ten dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Konina. Tegoroczny Dzień Otwarty wypadł wyjątkowo hucznie. W wydarzenie włączone zostały nie tylko lokalne media, ale i gwiazdy współczesnej popkultury. 28 sierpnia PWIK odwiedziło kilkaset osób. Do siedziby można było dojechać korzystając z bezpłatnych, dwóch linii autobusowych, dowożących Koninian z centrum miasta pod same bramy Przedsiębiorstwa.

Po ich przekroczeniu różnorodność przygotowanych atrakcji, wzbudziła zaskoczenie w oczach niejednego gościa. Utworzonych zostało kilka tematycznych stref, dzięki którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi doskonale odnaleźli swoje miejsce w strefie gier i warsztatów, gdzie czekały na nich dmuchańce, łódeczki, wata cukrowa czy zajęcia, podczas których tworzyli recyklingowe pamiątki. Dla rodziców natomiast przygotowano strefę jarmarkową, gdzie zaprezentowano stoiska regionalnych wystawców zajmujących się produkcją miodów, tradycyjnych wędlin, kosmetyków naturalnych czy koszy wiklinowych. Po zapoznaniu się z ich ofertą, mogli spokojnie udać się do strefy piknikowej. Organizatorzy zadbali o odwiedzających PWIK. Przybyli goście mogli liczyć na darmową porcję grochówki, a tym, którym apetyt szczególnie dopisywał, zaproponowano burgery i zapiekanki. Smaku dodawała wszystkim muzyka, występy lokalnych grup tanecznych i rozgrywki, które odbywały się na scenie. Średnio co 20 minut organizowane były gry i zabawy, podczas których można było wygrać gadżety promujące Projekt „Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej Miasta Konina – etap II”, a nagrodą główną w jednej z konkurencji był aparat fotograficzny. Podczas Dnia Otwartego mieszkańcy mieli możliwość bezpłatnego zwiedzania Oczyszczalni. Do ich dyspozycji, Zarząd PWIK wyznaczył specjalistów, oprowadzających gości po terenie Przedsiębiorstwa.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się „wesoła ferajna”, która 28 sierpnia o godzinie 12:00 „wyruszyła w miasto”, aby zaprosić mieszkańców do przybycia na BIBĘ. Trzech zielonych clownów maszerowało chodnikami Konina, wręczając najmłodszym kolorowe wiatraczki oraz słodkości. Ich wędrówka zakończyła się w siedzibie PWIK, gdzie przywitali ich najmłodsi goście imprezy, chcący mieć pamiątkowe zdjęcie z „wesołą ferajną”.

Wydarzenie zwieńczył koncert Pawła Binkiewicza – „BIBY”. Artysta okazał się nie tylko wulkanem energii, ale przede wszystkim wyjątkowo towarzyskim człowiekiem, który zamierza jeszcze powrócić do Konina i „powtórzyć bibę”. Na zakończenie, około godziny 21:00, odbył się pokaz sztucznych ogni, który można uznać za idealne podsumowanie Projektu oraz Dni Otwartych.

Zobacz galerię [link]

 

 

stopka eu

Copyright © PWIK Konin Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA