Jaka jest woda każdy wie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że bez niej na ziemi nie byłoby życia. O tym fakcie przekonali się wychowankowie konińskich placówek, których w październiku odwiedzają niecodzienni goście. Przedstawiciele PWIK w ramach Projektu „Rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina-etap II”, realizują cykl prelekcji skierowanych do uczniów. Informacja na temat wyjątkowych właściwości wody, kierowana jest zarówno do przedszkolaków, jak i starszych – wychowanków szkół podstawowych, gimnazjalnych czy średnich. Wykonawcy opracowali konspekty lekcji dostosowane do odpowiednich grup wiekowych.

Podczas zajęć słuchacze poznali zastosowanie wody w życiu człowieka, roślin oraz zwierząt, a także zostali zabrani „na wirtualny spacer” po siedzibie konińskich Wodociągów. Przyjrzeli się strukturze wody zarówno w teoretycznej, jak i praktycznej formie. Prowadzący wykorzystał bowiem do tego celu kolorowe żelki, doskonale oddające charakter modelu budowy wody w stanie stałym, ciekłym i gazowym. Uczniowie dowiedzieli się także jak wygląda każdy dzień pracowników laboratorium PWIK, którzy poddają analizie wodę surową, przefiltrowaną oraz nachlorowaną, a to wszystko w trosce o zdrowie mieszkańców Konina. Dodatkowo słuchacze zostali zapoznani z nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym przez Przedsiębiorstwo do czyszczenia kanałów ściekowych. Największe wrażenie zrobiły jednak na nich przygotowane doświadczenia i zadania, które pobudziły do pracy również najstarsze grupy wiekowe.

Celem prowadzonych w Koninie prelekcji ekologicznych jest próba uświadomienia uczniom, ale za ich pośrednictwem także ich rodzicom, istoty wody w życiu człowieka. Dlatego też tak ważne jest to, aby ją oszczędzać i nie zanieczyszczać zwłaszcza podczas wakacyjnych odwiedzin lokalnych kąpielisk, o czym będą przypominały uczniom materiały promocyjne wręczane im na pamiątkę aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Zobacz galerię [link]

 

stopka eu

Copyright © PWIK Konin Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA